Städ- och fixardag
Det drogs och eldades ris, sågades upp en ny dörr till containern för agilityhindren, verandan städades och rengjordes med högtryckstvätten samt bars det en himla massa grejjer fram och tillbaka.
Mellan jobbandet blev det lite kolvgrillning på riseldningselden. Riktigt trevligt och kul hade vi, och vi hann även med en hel del jobb!
Tack alla ni som hjälpte till, och ett extra tack till alla er respektive som var med och hjälpte till trots att ni själva kanske inte är medlemmar i klubben!
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Böret Lindblom » Nytt lydnadsekipage i klubben: ”Härligt! Bra jobbat. Stort grattis!”
-
Kicki » De blev klubbmästare i agility 2018: ”En fin och rolig dag tillsammans med alla 4-benta och 2-benta//Kicki&Brio”
-
Eva-Britt » De blev klubbmästare i agility 2018: ”Bra kväll med fina lopp. Grattis till fina resultat! / domaren”
-
Janne och Lena » Kanelbulle-Agility: ”Härligt gäng alla kämpar på. Kul bana som Eva-Britt fixat. Mums vilka GOA kanelb..”
-
Julia » Kanelbulle-Agility: ”Helt underbart att agility träningarna är igång igen på klubben:)”