Dags att planera hundåret 2019

Har du funderingar och idéer om vad vi kan hitta på i klubben och vill du hjälpa till att se till att det blir av? Då är du jättevälkommen att vara med på planeringskonferensen lördag 16 mars, klockan 10-15. En kallelse med lite mer information kommer, men vill du förbereda dig så släng gärna ett öga på de mål som årsmötet antog för klubben 2019. Målen är ledstjärnan i vad vi ska hitta på - med gott om utrymme för att plocka upp bra idéer så att vi får ett så härligt hundår som vi kan på klubben. En del saker, som officiella tävlingar är redan inplanerade, och vill du lära dig mer om tävlingar men inte delta är det lärorikt att hjälpa till på tävlingar också.
Kommentera gärna:
Senaste inläggen
Senaste kommentarer
-
Lars Carlborg » Anmälan är öppen för nybörjarmästare i BRUKS. Gren appell spår.: ”Fungerar formuläret?”
-
Marina (lägeransvarig) » Nu händer det grejer på Hofors BK: ”Tyvärr är ungdomslägret inställt i år p.g.a. för få anmälda. De barn och ungdoma..”
-
Lasse » Årsmötet skjuts upp: ”Uppe till höger på startsidan: Senaste inläggen - "Årsmötet skjuts upp" bör stry..”
-
Böret Lindblom » Nytt lydnadsekipage i klubben: ”Härligt! Bra jobbat. Stort grattis!”
-
Kicki » De blev klubbmästare i agility 2018: ”En fin och rolig dag tillsammans med alla 4-benta och 2-benta//Kicki&Brio”
Bloggarkiv
Länkar
Etikettmoln
träningsgrupper öppet hus nomineringar utställning årets hund nosework sök klubbstugan nybörjarmästaren rallylydnad tävling klubbmästerskap kurs hoforscupen grattis agility lydnad medlemsmöte allmänna arrangemang årsmöte tävlingsresultat spår hundkafé anläggning upp och hoppa - sund med hund stockholms hundmässa kursönskemål verksamhet hoforsracet